در عصر حاضر با تغييرات فرهنگی و تكنولوژی و همچنين تغيير نحوه ديد مردم در مورد محيط كاری و زندگی خود، چه در بخش تجاری، اداری، صنعتی، کشاورزی يا حتي مسكونی، نياز به محیطی كه حداكثر استفاده و حداقل هزينه را بتوان در آن تجربه كرد وجود دارد.

به کارگیری از سیستم های هوشمند پاسخی به نیاز فوق می باشد که به طور عمومی دستاوردهای ذیل را به همراه دارد:

–  ایجاد محیطی مطلوب برای کاربران

–  استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش عمر مفید آنها

–  ارائه سیستم کنترلی با قابلیت برنامه ریزی زمانی عملکرد

–  کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات

–  بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی

–  امکان مانیتورینگ و کنترل تمامی نقاط تحت کنترل از طریق یک رایانه ، موبایل و یا اینترنت

–  یکپارچه سازی مدیریت تاسیسات و سیستم های مختلف و حذف امکان تداخل و بروز مشکل ناشی از عدم هماهنگی

–  امکان گزارش گیری آماری

يك مجموعه هوشمند با يكپارچه كردن چهار عنصر اصلي يعني تجهیزات، ساختار، خدمات و مديريت و رابطه ميان آنها محيطي پويا و مقرون به صرفه را ایجاد می نماید.

برخی از مزايای يك مجموعه هوشمند از طريق اتوماتيك كردن سيستمهائی مانند گرمايش، تهويه مطبوع، سيستم اعلام حريق و آتشنشانی، سيستمهای امنیتی و مديريت انرژی و روشنایی به وجود می آيد. به طور مثال، اگر حریقی در يك ساختمان به وقوع بپيوندد، سيستم اعلام حريق با سيستم امنیتی به صورت خودكار ارتباط برقرار می كند و از اين طريق قفل های كليه درها باز ميشوند و مردم می توانند به راحتی از محل حريق دور شوند و نيز همزمان ارتباطی خودكار با یخش تهویه برقرار شده و از اين طريق هوای سالم جايگزين هوای دودآلود مي شود.

شرکت افرادژ راستین، با بهره گیری از نیروهای متخصص و سالها تجربه در زمینه های طراحی و پیاده سازی انواع سیستم های اتوماسیون و الکترومکانیکال و همچنین برخورداری از امتیاز نمایندگی از شرکت کومکسیوی (comexio) آلمان و شرکت معظم ایمن تابلو، توانایی ارائه انواع خدمات و عرضه کلیه سیستم ها و تجهیزات مرتبط با این موضوع را دارد.